dr Michał Drwięga

Zdjecie portretowe Michala Drwiegi

Moim głównym zainteresowaniem pozostają mało znane i wykonywane zaledwie przez kilku ortopedów w Polsce zabiegi artroskopowe stawu biodrowego. Biodro można leczyć zanim dojdzie do konieczności założenia protezy!

W codziennej praktyce zajmuję się leczeniem patologii stawu ramiennego, biodrowego, kolanowego oraz leczeniem urazów sportowych i złamań różnych okolic ciała.

Doświadczenie zdobyte w czasie pracy w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci wykorzystuję w leczeniu problemów ortopedycznych oraz urazów dzieci
. Jestem opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, działającego przy Carolina Medical Center. 
Jestem wykładowcą i instruktorem Akademii Chirurgii Artroskopowej prowadzącej kursy chirurgii artroskopowej dla ortopedów na preparatach nieutrwalonych. W ramach Akademii zorganizowałem pierwszy w Polsce kurs artroskopii stawu biodrowego oraz jestem koordynatorem merytorycznym kursów stawu ramiennego.

Nabyte deformacje w obrębie kończyn dolnych zawsze stanowią ciekawe wyzwanie, a dzięki nowoczesnym technologiom, w tym możliwość planowania zabiegów z zastosowaniem wydruków 3D, leczenie tych patologii staje się precyzyjne i przewidywalne.

Z ortopedią i medycyną sportową związany jestem od 2003 roku.
Obecnie wykonuję około 200 operacji w roku.

Moje kompetencje

 • Leczenie artroskopowe patologii stawu biodrowego przed wystąpieniem zmian nieodwracalnych

 • Leczenie chirurgiczne i artroskopowe stawu ramiennego

 • Leczenie schorzeń stawu kolanowego

 • Traumatologia sportowa

 • Ortopedia i urazy u dzieci

 • DrMick operacja
 • DrMick operacja
 • DrMick operacja
 • DrMick operacja
 • DrMick operacja
 • DrMick operacja
 • DrMick operacja
 • DrMick operacja

Najczęściej wykonywane operacje

type-Kolano

Kolano

Kolano

Kolano nie ma dla mnie tajemnic. Zerwane więzadła? Uszkodzone łąkotki i chrząstki? Zwichnięta rzepka? A może złamanie przezstawowe? Możemy działać!
type-bark

Bark

Bark

Doszło do zwichnięcia? Po upadku nie da się ręki podnieść do góry? Złamanie? Przeciążenie po CrossFicie? Czy może boli „bez powodu“?  Jestem gotowy do pomocy
type-biodro

Biodro

Biodro

Boli biodro? A może tylko w jego okolicy? Tu patologii może być całe mnóstwo. Potrzeba dobrego badania i diagnostyki.
type-dłoń

Nadgarstek

Nadgarstek

Nie jestem chirurgiem ręki. Głównie złamania wchodzą w grę.
type-stopa

Stopa

Stopa

Podobnie jak w nadgarstku. Stopa to nie moja dziedzina, ale na poskładane przez mnie, nawet najbardziej skomplikowane złamania, jeszcze nikt nie narzekał.

Ostatnio dodane materiały

Michał Drwięga dla Radia PLUS – Ból w barku

Każdy z nas czasami może odczuwać ból barku. Jesteście ciekawi jakie są tego przyczyny? A jakie objawy są niepokojące? Posłuchajcie wywiadu którego udzieliłem dla Radio PLUS

Koszmar Konrada Niedźwiedzkiego. „Straszny moment”

Cztery miesiące temu wydawało się, że to już koniec kariery Konrada Niedźwiedzkiego. Polski panczenista miał poważny wypadek komunikacyjny i doznał rozległych obrażeń. O fatalnym zderzeniu z traktorem, operacji którą ja przeprowadziłem i dochodzeniu do pełni [...]

 • Przedramię Deformacja

Operacja deformacji kości przeprowadzonej z użyciem drukowanych przymiarów

Raport z przeprowadzonej operacji deformacji kości przeprowadzonej z użyciem drukowanych przymiarów oraz dedykowanych do deformacji płyt wyprodukowanych na za zamówienie. Koordynacja projektu Michał Drwięga, Operator Robert Śmigielski, Marek Molski, producent przymiarów i płyt ChM.

Pacjenci o mnie

To najlepszy lekarz jakiego znam. Ma świetne podejście do pacjenta. Każdemu poświęca tyle czasu ile potrzeba. W gabinecie nie ma pośpiechu. Tłumaczy tak, że nawet laik zrozumie wszystko. Polecam wszystkim.
Jarosław (Warszawa)
Diagnoza trafiona, patologia zlikwidowana. A wszystko po 2 latach tułaczki po gabinetach, aptekach i rehabilitacjach. Panie doktorze uratował Pan moje ciało i duszę sportowca. Wracam do gry!
Ryszard L (Kraków)
Lekarz przez duże “L” . Wspaniały fachowiec. Tłumaczy dokładnie od początku do końca. Nawet w czasie operacji mogłem zapytać o wszystko co było widać na monitorze. Dziś biegnę i zastanawiam się w które kolano było operowane!
niom2 (Warszawa)
Leczenie biodra przez dwie małe dziurki? Proszę bardzo! A miałam już tylko czekać na protezę. Dziękuję Panie Doktorze za ratunek.
Krystyna (Sieradz)
Na takiego lekarza warto czasem poczekać. Słucha uważnie, bada dokładnie, sam analizuje badania obrazowe! Dziś mam jasny plan działania. Nie boję się oddać barku w ręce Pana Doktora.
ragdjam (Siewierz)
Na takiego lekarza warto czasem poczekać. Słucha uważnie, bada dokładnie, sam analizuje badania obrazowe! Dziś mam jasny plan działania. Nie boję się oddać barku w ręce Pana Doktora.
Milena K (Lublin)
Jak miło jest obudzić się i nie wiedzieć że jest coś takiego jak bark. Nie ma bólu, który przypominał o sobie ładnych kilka miesięcy. Jest Pan cudotwórcą.
Agnieszka (Konstancin)
Na zdjęciu było MEGA złamanie. Teraz wygląda jakbym miała płytę przykręconą do zdrowej kości. A podobno miałam już nie chodzić normalnie! Dziękuję Panie Doktorze za perfekcyjne dopasowanie puzli.
antylopka12 (Ursus)